Květen 2008

Resident Evil

11. května 2008 v 16:28 | Alexia

Popis filmu

Milla Jovovich ("Johanka z Arku", "Pátý element") a Michelle Rodriguez ("Rychle a zběsile") v osudové bitvě dobra a zla, člověka proti počítači a živých proti Nemrtvým.

Tajemná společnost Umbrella Corporation provádí ve svých rozsáhlých podzemních laboratořích nebezpečné pokusy. V jednu chvíli uniká smrtící virus a centrální počítač uzavírá neprodyšně celou zasaženou oblast podzemního labyrintu a nechává zaměstnance laboratoře uvnitř celého pekla . Elitní komando v čele s Alicí (Milla Jovovich) a Rain (Michelle Rodriguez) dostává úkol, který je otázkou života a smrti - izolovat virus, který ohrožuje celé lidstvo zjistit příčinu. Brzo zjišťují, že všechno je ještě horší než čekali - virem zasažení zaměstnanci nejsou ani živí ani mrtví - nyní jsou z nich mimořádně agresivní zombie - Nemrtvé bestie. Dokáže tým překonat počítač, najít antivirus a ubránit se Nemrtvým ? Kdo tohle peklo oživlého zla dokáže přežít ? A kdo a kde je ten, jehož pomsta ohrožuje celé lidstvo?

Filmové zpracování populární hry je plné akce, napětí a atraktivní hudby, autenticky přenáší zběsilé tempo celého dobrodružství na plátno a zachovává tak jedinečnost kultu jménem Resident Evil.


Drakan příběh

11. května 2008 v 16:16 | Triany

V dávných časech kdy ještě žili draci a lid žil v míru a spokojenosti byl svět Drakan všesvětový a velemocný svět. Měl silná vojska a pohatou půdu. Ale lidé netušili co příjde za pár let. Tehdy se zde narodil malý chlapec jehož jméno zní ATIMOR. Jak rostl byl čím více chytřejší a znal různé léčivé byliny, vyznal se též v bílé i černé magii.

Jenže za pár let skončil mír a klid Drakan byl ovládán nekonečnými válkami které byli velmi kruté a plné násilí. Mnoho malých kmenů bylo zničeno. Válčili mezi sebou v začarovaném kruhu smrti a odplaty.
Dva největší zápasy -chov starší Dragons a mladší kmeny Humanity - bojovali hořce navzájem. Že lidstvo zasahovalo na uhnívající základy Dragons. Bestie značné velikosti srovnali lidské kolonie zvířata a popálily jejich orné půdy. A v další odplatě, tajné skupiny lidí začali usilovat o chycení do pasti a zabití osamělích Dragons kdekoli by mohli.
Toto šílenství zuřilo po staletí, do doby poslední, jeden pramalinářský náznak důvodu svítil v dále. Vysoko v centrálních horách kontinentu značné velikosti, osamělí kmen lidí ustanovil neklidný oddech se sousední Dragons. Skrz ně, tento venský klid vyrostl ve vzájemné
společnosti, a dva kmeny začaly makat pro jejich obecné dobro

Maximální profit tohoto spolku zponenáhlu rozlišovat do obklopujících regionů, a semena první civilizace.

Značná velikost byla zasetá. Svět Drakan vyhrál!

Ale ne na dlouho.


Za tisíc let kdy přišla další válka
která byla ještě krutější než ta pře tím.
Museli povolat DRAČÍ JEZDCE.
Protože jich bylo tehdy hodně ale většina na straně zla nebo neutral rozhodli se (ti dobří) založit spolek
Order Flame.
(což znamená Podsvětí plamenů).
Drači jezdci vybavili své draky a vydali se do války.

Válka byla drsná! Tehdy válčil Arokh mocný drak se svím jezdcem
Atimorem (o kterém sem se už zmínila).
Všichni DR. Jezci zemřeli kromě Atimora a Arokha.
Kteří se vydali do vesnice
Ruined Village a prohlásili radosně větu: "VYHRÁLI JSME"

Drakan byl opět v klidu a žil po celé tisíce letí spokojeně dál.

Arokh byl uveden do věčného spánku v chrámě Dragons Way.
Kamenná socha Arokha se tyčila ve vnitř věčné tmy a ticha.

O 1000 let později:

Narodila se Rynn. Malá dívka se schopnostmi válčit a zachraňovat.
Atimor (1020 let) ještě žil díky magii.
Učil Rynn boje a odvahy když jí bylo 17let daroval jí přívěšek s magickou mocí
(Rynn o tom nevěděla).
Když jí byli 4 roky tak se jí narodil bratr Delon. Který už od mala bral Atimora za svého dědu a věrného přítele.

Před pár měsíci:

Procházím se svím bratrem venku,
vlastně jdu domů s procházky.
Povídáme si o příšerách a najednou prohlásí můj bratr první a poslední větu před únosem:
Jéé oou

Rynn: Jdi za mě!
Příšery svou řečí něco blábolí.
Poté na mě vyšlou 2 z nich... zabiju je oba. Poté se na mě vrhne celá parta těch nestvůr a omráčí mě.
Delona unesli!
A celou vesnici Ruined Village
Vyvraždili a spálily.

Probuzení:
Probudím se z omráčení a vidím ležeti Atimora u sloupu z Ňákýho domu. Jeho slova: Rynn! Pomoc mi Rynn!
Rynn: Můj bože Atimore! co se stalo nic si nepamatuju a-a-a kde jsou všichni! A co je s Vesnicí kde Je Delon!
Atimor: Moc otázek Rynn holčiko poslouchej
Delona unesli v čele vojáků z Wartock Canisso (čti: vartok kaňon)
Pod velením železného muže musíš ho zachránit jdi na západ a v jednom chrámu je Arokh, Arokh.

Já jsem Bojovnice Rynn. Mám bratra Delona a draka Arokha narodila jsrm se v Ruined Village. Jednou naší vesnici přepadli vojáci z Wartok (příšery )a vyvraždily ji jenom pár lidí si vzali na kopání dolů s diamanty. Narodila jsem se 22.8.
Jestli chcete draka nebo dát vašeho na převíchovu obraťte se na Dragon-Ways čusík a hezký zbytek dne nebo večera.♥ XD
AROKH
Je drak který se narodil v dragon Ways už od mala měl tvrdý výcvik aby byl schopen válčit spulu s dračími jezdci proti příšerám pod vedením královny Shelli. Z malého dráčka vyrostl velký drak který už nehonil ovečky po zahradě ale šel do války. Jen on zůstal živ.
Tak jsem chodila po světě Drakan ale pořád je pro mě velkou neznámou. Ale moje kamarádka Xena chodí semnou po světě teda jak kdy.Mno vždycky se rozejdem a zase sejdem.
Delon:
Je můj bratr a dost velkej puberták kterej v jednom kuse zlobí ale jinak je docela fajn má fobii z ohně a z obrů. Je mu 14let. Vzkaz od Delona (Delina): Neposlouchejte ji určo kecá. Když byl ještě v Ruined Village tak chodil krást maso a víno do hospody u kance XD.


Alexia Ashford

11. května 2008 v 11:36 | Alexia
Takže nejsem jen Triany ale taky Alexia.Nadevše miluju Resident EVil ajk hru tak film ve filmu mám mo ráda Alici al ve hře Alexiu :)

O Alexie:

Jméno:Alexia Ashford
Věk:23
Vlasy:blond
Strana:zlo
Sourozenci:Alfred Ashford
Zbraně:pistole a přeměna v zombie¨¨
Foto:

Resident Evil Zánik

11. května 2008 v 11:19 | Alexia

Popis filmu

Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso.

Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu - ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili.

Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice.

Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí.

Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná...

Residen Evil Rozklad

11. května 2008 v 9:02 | Alexia

Popis

Příběh se odehrává 7 let po katastrofě v Racoon City. Potom, co spadlo letadlo, vyrojila se všude hejna zombí a jediní kdo si s němi poradí jsou staří známí hrdinové z původních her ....


Resident Evil Apocalypse

11. května 2008 v 8:52 | Alexia

Popis filmu

Alice (Milla Jovovich) byla jedním ze dvou lidí, kteří vyvázli z katastrofy, jež proměnila podzemní laboratoře mamutí biochemické korporace Umbrella Corporation ve smrtící past. Druhým byl Matt Addison - muž, který chtěl původně odhalit nekalé machinace mocné firmy. Spolu s Alicí unikl z tajného centra Umbrelly zamořeného hladovými Zombiemi a bleskurychlými mutanty. Sám se však stačil nakazit nebezpečným T-virem a vědci z Umbrelly se rozhodli zneužít ho k dalším experimentům.

Nyní se Alice znovu ocitá na prahu zlého snu. Zpustošené Racoon City se změnilo vinou T-viru v město oživlých mrtvých. Bývalí zaměstnavatelé mladou ženu i tentokrát vhánějí do souboje, v němž musí bojovat a zabíjet, nebo bude sama zabita. Jejím hlavním protivníkem je tentokrát monstrum Nemesis. A není to nikdo jiný než hrůzně proměněný Matt… Boj na život a na smrt ve městě mrtvých - to je úkol zkušené a novými schopnostmi obdařené Alice, odvážné Jill Valentine (Sienna Guillory) i jejich společníků - Carlose Olivery (Oded Fehr), Nicholaie (Zack Ward) a L.J. (Mike Epps).

Hlavní roli ve velkolepé podívané plné zvláštních efektů si opět zahrála Milla Jovovich (Resident Evil, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/Messenger: The Story of Joan of Arc).

Historei Irollen

11. května 2008 v 8:20 | Triany


Země Irollen je zemí protikladů.Je to země slunce a temnoty.


Za dob pradávných zde existovala rocnováha, avšak ta je dnes velice nestálá.Dvě strany spojené v jeden svět - světlo a temnota v neustálé bitvě o moc.Rodiny, které kdys žily všechny pospolu jsou dnes rozlíceny svou volbou - Volbou mezi dobrem a zlem.

Drak jménem Adomes v minulosti spečetil jejich volbu vytvořením hranice mezi stranami - vytvořením průchodu duší.Tak už se nikdo nemohl rozhodnout jinak.

V této době vznikli také strážci míru.Stráží blahobyt všech obyvatel a snaží se udržet tak křehkou rovnováhu.Strážci na straně zla se zodpovídají Rině de Moon, která jim velí a strážci na straně dobra zase Trinaje de Lerran.Každý strážce má svého pomocníka - přítele, zvířě, které ho chrání v nesnázích.

V Irollenu ovšem neexistuje neutrální strana.Každý strážce se musí rozhodnout mezi dobrem a zlem a poté se zodpovídá pouze a jedině své velitelce.Varuji vás ale - vaše volba je konečná a vy ji už nebudete moci změnit.Z toho důvodu se pořádně promyslete.

Pokud jste se již rozhodli, že se chcete stát Strážcem - vyplntě přihlášku a my vše řádně promyslíme a odpovíme vám zdali jste připraveni stát se strážcem.

Pomocník ti bude přidělen až tvá velitelka uzná za vhodné.Můžeš však říci jakého pomocníka by sis přál a tak urychlit naše rozhodnutí.
_______________________________


Pokud jsi strážcem pak bys měl určitě navštívit také náš web, kde budeme fungovat více než zde ne wizitce. :-) Odkaz na něj ale i na obě strany (dobro a zlo) najdeš níže.Každá strana má svůj web a je jeden společný. Doufám že jste nás pochopili :-))

http://irollen.blog.cz/

http://dobro.blog.cz/

http://zlo.blog.cz/


DragonRiders

11. května 2008 v 8:06 | Tri

Dračí Jezdci jsou tu od pradávna. Nikdo neví odkud se vzali ani kdy se poprvé ukázali. Dračí Jezdci jsou zde aby chránili zemi před nebezpečím, před temnými kouzly a před válkami. Být dračí Jezdec je být něco jako vyvolený. Drak se pro vás vylíhne jen tehdy, cítí-li že jste ten pravý, že máte v sobě něco co ostatním chybí. Proto lidé země Liokkë, země kterou dračí Jezdci chránili, postavili Dračí chrám Tarukaah. Byla zde Dračí vejce z kterých se líhli draci, kteří našli svou spřízněnou duši (Jezdce). Země kvetla a dračí jezdci s ní. Ale jednoho dne přišli do země poutníci a rozhlašovali o dračích Jezdcích zlé věci. S oslabenou důvěrou obyvatel Liokkë byli oslabení i dračí Jezdci a té situace využili sousední země. V Liokkë nastaly zlé časy. Dračí Jezdci se snažili zemi uchránit, ale marně. Války zemi zničily a s ní i dračí Jezdce.

Po mnoha staletích se na obzoru země Liokkë ukázali opět dračí Jezdci. Byli to Jezdci které neznali. Lidé cítili novou éru a novou krev. Věděli že nastaly lepší časy. Poražení Jezdci opět vstali a jejich draci opět vzlétli na nebesa. Lidé obnovili chrám a dračí Jezdci cítili že jejich první pád byl i poslední. Cítili, že je tato prohra posílila a spolu s novými Jezdci obnovili to co zaniklo- DragonRider

Eragon

10. května 2008 v 15:46 | Trin
Tak konec seznamovaní tet jdeme na příběh:

Jeden chlapec...
jeden drak...
svět dobrodružství!

Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro celou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo Království. Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranice. Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud Království možná leží v jeho rukou...Stručný děj Eldesta...


Šíří se temnota...
Přichází beznaděj...
Vládne zlo...

Eragon s dračicí Safirou právě zachránili vzbouřence před zkázou, kterou jim s pomocí zlovolných sil přichystal král Galbatorix, krutý vládce Království. Teď musí Eragon cestovat do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Čeká jej jedinečná cesta, na níž poznává úžasná místa i lidi. Každý den přináší nová dobrodružství. Ale i Eragonovu mysl stále sužuje zmatek a nejistota, komu může věřit.Mezitím jeho bratranec Roran musí vybojovat jinou bitvu doma v Carvahallu - takovou, která dostává Eragona do ještě většího nebezpečí.Zardousí nakonec králova temná ruka veškerý vzdor? Možná jí neunikne ani sám Eragon...Teorie na Empire...

Údajná kapitola z Empire :"Světlo a stín"

Safira hnětla zem pod svýma nohama. Už at jsme pryč. Nechajíc vaky a zásoby viset z větve jalovce, Eragon a Roran se vydrápali na Safiřin hřbet. Nemuseli ztrácet čas jejím sedláním; měla na sobě sedlo celou noc. Kůže pod Eragonem byla teplá, téměř až horká. Zachytil se ostnu před sebou - aby udržel rovnováhu při náhlých změnách směru - zatím co Roran ho jednou silnou rukou objal kolem pasu a druhou sevřel kladivo.
Kousek břidlice se zlomil pod Safiřinou váhou, když se přikrčila a potom jedním vrtkavým pohybem se přesunula na okraj rokliny, kde chvilku balancovala před tím než roztáhla svá obrovská křídla. Tenké membrány se zachvěli, když je Safira zdvihla k nebi. Z vrchu vypadaly jako dvě průsvitné plachty.
"Nedrž mě tak silně," zavrčel Eragon.
"Promin," omlouval se Roran a povolil sevření. Další rozhovor se stal nemožným, když Safira znovu vyskočila.
Když dosáhla vrcholu svého skoku, mocně mávla křídly, aby je dostala ještě výše. S každým dalším mávnutím byli blíže k mrakům táhnoucím se od východu na západ.
Když Safira zamířila k Helgrindu, Eragon se podíval nalevo a zjistil, že díky výšce, ve které se nacházeli, v dálce vidí pás břehu jezera Leona. Tenký závoj mlhy sivý a strašidelný, stoupající z vody v šeru před svítáním se mihotal, jakoby nad hladinou vody planuly malé ohníčky. Eragon ani se svým orlím zrakem nedokázal dohlédnout na vzdálený břeh ani jižní okraj. Nemohl spustit oči z pohoří, ve kterém prožil své dětství.

Na severe stála Dras Leona , obrovská masa, která vypadala jako hranatá silueta na pozadí s mlhovou stěnou, která lemovala i její západní část. Jediná budova, kterou byl Eragon schopen identifikovat, byla katedrála, kde ho napadli ra´zakové; její vrchol se tyčil nad ostatním městem jako kopí. A někde v krajině za městem, byl tábor, kde ra´zakové smrtelně zranili Broma. Umožnil veškerému hněvu a trápení z událostí toho dne- jako i ze dne, kdy zemřel Gero a podpálili jim farmu - aby vzkypěl a dal mu odvahu, bojovat s ra´zaky.
Eragone, řekla Safira. Dnes nebudeme muset hlídkovat a držet naše myšlenky v tajnosti, že ne?
Aspon ne dokud se neobjeví jiný kouzelník.
Zář zlatého světla zalila krajinu, když se slunce přehouplo přes obzor. Za chvíli nudný svět ožil plným spektrem barev: mlha se rozplynula, voda nabrala překrásnou modrou barvu a bahnivá stěna, která obklopovala Dras Leonu, odhalila špinavou žlutou krajinu, stromy se zahalili do tmavě zelené barvy a zem se zatřpytila červenou a oranžovou. Helgrind však zůstal takový jaký byl před tím - černý.

Kamenná hora se rychle zvětšovala jak se k ní blížili. I ze vzduchu byla hrůzostrašná.
Blížíc se k úpatí Helgrindu, Se Safira prudce naklonila nalevo a Eragon s Roranem by spadli, kdyby neměli nohy připoutané k sedlu. Prosmýkla se kolem hromady ruin a přeletěla oltář, kde kněží Helgrindu konali své obřady. Okraj Eragonovy helmy zachytil prudký poryv větru z planiny a způsobil zavytí, které téměř Eragona připravilo o sluch.
"Takže?" zakřičel Roran. Neviděl co mají před sebou. "Otroci jsou pryč!"
Eragona zatlačila do sedla obrovská sila, když Safira střemhlav vzlétla a ve spirálách kroužila kolem Helgrindu, hledajíc vchod do doupěte ra´zaků.
Není tu ani dírka pro potkana, oznámila. Zpomalila a zůstala se vznášet na místě před vrcholem, který spojoval třetí nejnižší ze čtyř vrcholků s výstupkem nad ním. Zubatý vrch zesiloval údery Safiřiných mávajících křídel až dokud nezněly jako údery hromů. Eragonovi slzely oči, když ho stlačený vzduch udeřil do tváře.
Skalné útesy zdobila pavučina bílých žil, které vytvořila sít, v puklinách přetínající skálu. Nic jiné nerušilo černotu Helgrindského opevnění. Nerostli tam žádné stromy, keře, tráva ani mech ani lišejníky, ani orly si nepostavili hnízdo ve skalních rozsedlinách. Zachovávajíc si svou pověst, Helgrind byl místem smrti a stál zahalený do ostrých záhybů jeho srázů a trhlin jako kostnaté strašidlo poslané, aby pronásledovalo zem.
Eragon rozprostřel svou mysl a zjistil přítomnost jednoho z otroků jako i dvou lidí, které našel zajaté někde v Helgrindu, ale pro svou zlost nedokázal nalézt ra´zaky ani lethrblaky. Když nejsou tady, tak kde potom jsou? Přemýšlel. Znovu se pustil do pátrání a objevil něco, čeho si před tím nevšiml: jediný květ, hořec, rostoucí asi 50 stop před nimi, kde by měla být pevná skala. Kde bere dostatek světla pro život?
Safira odpověděla na jeho otázku zaměřením pozornosti na drolící se skálu pár stop napravo. Když to udělala, ztratila na moment rovnováhu a proto trochu roztáhla křídla, aby ji znovu získala. Namísto toho aby konec křídla škrábl o Helgrind, ponořil se do skaly a vzápětí se znova zjevil.
Safiro, viděla jsi to!
Ano.
Pohla se dopředu a otočila se čumákem přímo ke skále, zůstala asi palec nebo dva před ní, jakoby čekala, že zaklapne past - a potom pokračovala vpřed. Kousek po kousku Safiřina hlava zmizela v Helgrindu, až dokud z ní Eragon viděl jen krk, trup a křídla.
Je to iluze, oznámila jim.
Popohnala se párem mocných mávnutí a vtáhla zbytek svého těla za hlavou. Eragon se musel ovládnout, aby si nezakryl tvář a tak se ochránil před nárazem.
Za chvíli se ocitli uvnitř široce klenuté jeskyně vyplněné teplou raní září. Safiřiny šupiny lámaly světlo a vytvářely tisíce pohybujících se modrých odrazů na skalní stěně. Eragon se otočil a za sebou neviděl pevnou skálu, ale vchod do jeskyně a kousek krajiny za ním.
Eragon se zamračil. Nikdy ho nenapadlo, že by Galbatorix ukryl doupě ra´zaků pomocí magie. Idiot. Měl si to víc rozmyslet,pomyslel si. Podcenování krále je zaručený způsob jak je všechny zahubit.
Roran zaklel a řekl: "Varuj mě před tím než uděláš něco podobného.
Eragon se naklonil dopředu, aby si odepnul nohy od sedla a při tom zkoumal okolí, stále ve střehu před možným nebezpečím.
Vstup do jeskyně měl nepravidelný oválný tvar, asi 50 stop vysoký a 60 stop široký. Jeskyně se postupně zvětšovala na asi dvojnásobné rozměry a konřila ve vzdálenosti na dostřel luku. Škrábance na zemi svědčili o tom, kolikrát odtud vzlétali, přistávali nebo tudy chodili lethrblakové. Stěnu protínalo 5 záhadných tunelů jako i obloukový vstup, dostatečně velký i pro Safiru. Eragon opatrně prozkoumal tmavé tunely, ale všechny byli prázdné, což potvrdil i rychlým průzkumem myslí. Z nitra Helgrindu se nesl zvláštní šepot, vyvolávající dojem, že ve tmě utíká mnoho tvorů, a kapání vody. Dodatkem k tomuto šeptajícímu chóru byl Safiřin dech, který se dutě ozýval v uzavřeném prostoru jeskyně.
Nejcharakterističtější byla pro jeskyni směs zápachů, která ji zaplnovala. Dominovala vůně chladného kamene, ale Eragon rozeznával i závan vlhkosti a zeminy, ale i něco horšího: pach rozkládajícího se masa.
Po rozvázání posledního páru popruhů, Eragon přehodil pravou nohu přes Safiru, takže na ni sedel bokem a připravil se na skok z jejího hřbetu. Roran na druhé straně udělal totéž.
Před tím než uvolnil sevření, Eragon uslyšel nějaký klapot, jakoby někdo bušil kladivem do skaly. Zvuk se za půl sekundy zopakoval.
Podíval se směrem za zvukem. Safira udělala to samé.
Z obloukového vchodu se vyřítila velká, křivá postava. Měla černé vypuklé oči bez bělma, netopýří křídla, holý neochlupený trup pokrytý svaly. Drápy měla jako železné hroty.
Safira se pokusila lethrblakovi vyhnout, ale bez úspěchu. Stvoření narazilo do jejího pravého boku se silou a zuřivostí přívalové vlny.
Co se přesně stalo potom Eragon nevěděl, protože útok ho vyhodil do vzduchu dřív než se zmohl na jakoukoli myšlenku. Jeho volný let náhle skončil, když zády narazil na něco tvrdého a plochého a on spadl na zem a odřel si hlavu.
Ta srážka mu vyrazila dech. Omráčený, zůstal ležet na boku a těžce dýchal, snažíc se, aby znovu získal aspon nějakou kontrolu nad svými končetinami.
Eragone! zařvala Safira.Toto je jen jedna kapitola a vlastně to ani není teorie ale pokud se chcete o Empire a odkazu obecně dozvědět více tak se podívejte na můj blog (odkaz níže) a projděte si ho...Opravdu jsem se snažila najít vám tam mnoho teorií a podobně...