Ritualy

6. července 2008 v 19:32 | Triany

Rituál ochrany

1) Než dokončíte základní rituál evokace, zastavte se a v duchu před sebou vytvořte mohutný těžký štít. Dejte mu tvar a život silou své vůle.
2) Ozdobte ho symboly, které považujete za projevy ochranných sil. Použít můžete např. obrazy mocných zvířat, symboly spojené s božstvy, pentagramy, kříže,.runy.. vytvoření štítu věnujte tolik času, kolik budete potřebovat.
3)Budete ho nosit stále, dokud se nerozhodnete ho zrušit. Teď vezměte štít do pravé ruky, obraťte se k božstvu a řekněte :
"Požehnaná paní Brid, ochránkyně a bojovnice, jejiž energie vyzařují teplo posvátného ohně, prosím, aby část tvé božské podstaty nyní vstoupila do mého štítu a zůstala v něm, abych tak s tebou vždycky mohl/-a nosit posvátnou ochranu tvé milující péče. Pomoz , aby tento štít odvracel zlo mých nepřátel a jiných, kteří chtějí ublížit fyzicky nebo psychicky. Buď mým štítem a mou silou, mojí útěchou v čase nouze. Obejmi mě svými milujícíma rukama a silou tohoto štítu. Vstup do štítu, prosím tě."
Představte si, že část nekonečné energie božstva vstupuje do vašeho nástroje. Pak vezměte svůj nástroj a držte ho proti štítu, který je před vámi. Nejlepší je zamířit špičkou nástroje k vaší prsní kosti.Vnímejte očima i dalšími smysly, jak energie bohyně vstupuje do vašeho štítu. Váš štít teď svítí a je nabitý energií, která ho obklopuje bílým a zlatým, oslnivým světlem. Potom si představujte jak bude pro vás pracovat, jak bude odrážet zlo a škodlivou energii, s kterou jste se setkali a posílá jí od vás pryč, aniž by vám mohla jakkoliv ublížit..
Potom nezapomeňte poděkovat bohyni za pomoc. Aby štít fungoval opravdu dobře a spolehlivě opakujte tenhle rituál jednou měsíčně.

Rituál sebezasvěcení

Také je ale jednou jisté, že jakmile sebezasvěcením projdete, jste plnohodnotný/ná čaroděj/ka a můžete se účastnit všech rituálů, všech kouzel a také máte právo vystupovat přímo na sabatech v kruhu. Tento rituál byl mnohokrát popsán a lze si ho samozřejmě upravit, ale universální návod zde uvádím k použití: Měl by se samozřejmě provádět při úplňku a nebo na větší čarodějnický svátek - sabat, nebo na Vaše narozeniny.

Je poměrně jednoduchý:
Budete potřebovat:
-svíčku
-vonnou tyčinku
-misku s vodou
-sůl nebo polodrahokam
-místnost, kde můžete být sami a místo na nakreslení pentagramu.
Co potřebujete udělat sami se sebou - celý den jíst jen decentně a pít zelený, nebo bylinkový čaj, celý den nejíst maso! Dát si pořádnou koupel a na samotný rituál, který nezabere ani deset minut se svléci donaha.
Samotný rituál:
Postavte se do pokoje, kde máte klid a třeba puštěnou meditační hudbu. Na zem a nebo kolem sebe postavte všechno, co budete používat, (křídou, mečem, hůlkou) nakreslete pentagram. Tento pentagram na chvíli neopuštějte. Přivolejte si k sobě živly a všechny oblíbené bytosti nebo síly, bohy. Zapalte si svíci, tyčinku, smíchejte vodu se solí a touto svěcenou vodou se potom postupně dotkněte různých částí svého těla a říkejte přitom následující, nebo dle Všeho mínění upravenou formulku:
Žehnám nyní svým očím, ať vidí sílu moudrosti!
Žehnám svému nosu Aby cítil tvou vůni!
Žehnám svým ústům, aby směly vyslovovat tvé jméno!
Žehnám svým rukám, Aby směly léčit!
Žehnám svému srdci Aby smělo cítit tvou nekonečnou lásku!
Žehnám svému podbřišku, Abych dokázal/a plodit v harmonii!
Žehnám svým kolenům Aby má víra nikdy neupadla!
Žehnám svým nohám Abych směl/a chodit v míru
Nebudu nikomu nikdy škodit!
Uznávám zákon trojnosti a uvědomuji si, co teď dělám!
Prohlašuji se právoplatným: Čarodějem/čarodějnicí/Mágem/Léčitelem
A má víra v ... sílu/lásku/přírodu/boha a bohyni/....je silnější než kdykoliv předtím!
Rituál je u konce... Nyní jste zasvěceni. Vítejte ve světě magie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama