Srpen 2008

Spřátelíní

31. srpna 2008 v 7:29 | Triany
Pokud máš zájem se spřátelit tak se napiš do komentů :) a já skouknu tvůj blog:) a všichni skím se spřátelím dostane odemně diplom=) a napište sčím ho chcete a já ho bud uveřejním na blog ale pokud bude moc velký pošlu vám ho emailem:)

Hlasujte

29. srpna 2008 v 14:42 | Triany
Hlásněte o nejlepší blog! Nemusíte hlasovat pro mně ale hlasujte pro ten který se vám nejvíc líbí vybrala jsem mé dva oblíbené blogy a dala je do této ankety tak hlasujte!!:) konec bude prvního řina tak máte čas.

Magie mněsíce

29. srpna 2008 v 14:40 | Triany |  Magie
Vedle běžné magie, při níž hraje Měsíc často významnou roli, existovala v západních zemích ještě další speciální magie. U té bylo nutno nejdřív na sebe přitáhnout pozornost Měsíce. To nebylo samozřejmě tak jednoduché. Měsíc se pravděpodobně choval jako pravá diva:dodržení správného postavení Měsíce bylo přitom pro kouzlo to nejmenší.

Ritual upnku

29. srpna 2008 v 14:39 | Triany |  Tajemno
Během úplňku se dějí zvláštní věci.Člověk má možnost nahlédnout za hranice všedních dnů.Můžeme se tak dozvědět například informace z budoucnosti. K rituálu přistupujeme jen s konkrétní otázkou!. .Nemá smysl si s tím jen zahrávat, protože "druhá strana" to velmi rychle pozná. Ve všech těchto věcech je nutná skutečná víra v informace z jiných sfér. Není dobré se o tom, co zjistíte, hned chlubit ostatním, nechávejte si to pro sebe, nebo si to zapisujte do deníčku ale fakt to nikomu nevykládejte…je to tak lepší. Jsou to informace výhradně pro Vás, čistě soukromé. Na začátku byste měli nejprve zjistit, jestli je vhodná doba a místo. Teprve potom máte svolení tento rituál uskutečnit.
Potřebujete větší zrcadlo, nestačí to maličké, co se vejde do dlaně.Vhodné je například takové, v kterém je vidět celá postava. Před zrcadlo si sednete, abyste nic nedělali v bolesti nebo napětí. Oblečeni byste měli být pohodlně, nic by vás nemělo nikde svírat, kousat nebo škrtit. Za naše záda umístíme nejlépe bílou svíci. Její plamen by měl na vás svítit zezadu tak, aby tělo vytvořilo v zrcadle stín. Zapaluje se to přesně o půlnoci. Díváte se na obličej, ani ne tak přímo do očí, jako necháváme obraz zcela vystoupit ze zrcadla.Je to otázka cviku, možná se to nepodaří hned napoprvé ale po chvíli dojde k rozostření tohoto obrazu, jako by se rozplýval a mizel. A naopak místo něho se začnou objevovat jiné obrazy. Nemusí to být zrovna obličej, co v zrcadle objevíme. Třeba skupinky lidí, s kterými budeme žít, dům, kde budeme bydlet a další podobné věci ale nemusí být kladné !!!
Pokud dojde ke zpětnému posunu v historických reáliích, nenahlédli jste do vlastní budoucnosti, ale do minulosti. Na počátku je třeba správně definovat, kam se chcete dostat.A na závěr také nesmíte zapomenout za všechno poděkovat.
Je důležité nesetrvávat v tomto stavu příliš dlouho. Jestli se žádné obrazy neukáží během půl hodiny, nejste dostatečně uvolnění.Nebo informace k Vám nemají přijít.Nic nelze získat násilím !!!

Vysvěrčení domů proti duchům

29. srpna 2008 v 14:38 | Triany |  Duchové
Egyptský rituál vyhánění zlých duchů z obydlí.
Potřeby:
 • aromatický olej
 • sůl
 • rozmarýn
 • olivy
 • šalvěj
 • mísa s pramenitou vodou
 • dlouhá bílá ztuha
Postup:
Každý účastník by se měl nejdříve očistit v koupeli do níž dá 7 kapek svého oblíbeného éterického oleje a čajovou lžičku soli jako symbol věčnosti a nesmrtelnosti.
Poté rozděl šalvěj, rozmarýn a olivy (ty nahrazují olivovník - symbol míru) na 4 hromádky a každkou z nich umísti do jednoho kouta svého domu či bytu, na každou světovou stranu jedno. Do mísy opatrně nalij pramenitou vodu a potom pomocí špiček prstů pokrop pár kapkami káždou místnost svého obydlí. Všichni zůčastnění se pak schromáždí kolem mísy se zbylou pramenitou vodou. Natáhněte bílou stuhu dokola pak se pohybujte ve směru hodinových ručiček ke zaždé hromádce a tam vyslovte zaříkadlo:
"Kdo vcházíš, nepřicházej ve zlém. Nechť se všechny zlé úmysly odráží od našeho opevnění, nechť žádný duch nepronikne těmito zdmi."

Jka vidět ve snu budoucnost?

29. srpna 2008 v 14:37 | Triany |  Magie
Pořiď si kořen puškvorce a na dvě hodiny ho vlož do teplého slunečnicového oleje. Nádobu dobře uzavři a umísti na sluneční světlo. Kolem nádoby rozlož listy máty peprné a posyp je solí, kterou smícháš se zeminou. Tu si musíš vzít z kraje lesa.

Jak vidět minulost?

29. srpna 2008 v 14:36 | Triany |  Magie
Potřebuješ: půl hrsti spálené mouky, listy topolu, květy podbělu, trochu dřevěného uhlí a zámek s klíčem.

Víli

29. srpna 2008 v 14:34 | Triany
Výskyt
Víly jsou magičtí tvorové typu podobného lidem, nejčastěji ženského pohlaví. Jsou rozšířeny ve střední a východní Evropě a v některých částech Asie. Jejich přirozeným životním prostředím je les, případně pastviny, louky a okolí vodních toků v blízkosti lesů. Jen obtížně se přizpůsobují postupující lidské civilizaci.

Démoni

29. srpna 2008 v 14:34 | Triany |  Magická svoření
Démony většinou vyvoláváme za účelem, něco se dozvědět, něčeho se zbavit, a nebo dotyčného démona zabít.

Andělé

29. srpna 2008 v 14:33 | Triany |  Magická svoření
Následující technika nám právě umožňuje takové spojení s andělskými bytostmi, které nám takto můžou pomoct vyřešit naše problémy a potíže a působit blahodárně v jakémkoli směru:
Posaďte se na židli čelem k severu, páteř mějte rovnou, chodidla rovnoběžně na zemi tak, aby se vzájemně nedotýkala, dlaně jsou položené na kolenou. Zavřete oči, uvolněte se jak fyzicky, tak psychicky a navoďte si stav hlubokého klidu, zažeňte všechny rušivé myšlenky, snažte se co nejvíce uklidnit.
Sepněte ruce jako při modlitbě a nahlas třikrát s láskou a upřímně - láskyplným a upřímným tonem - proneste: "Náš Nebeský Otče". Až skončíte, poproste Boha, aby vám pomohl uzřít anděla, jehož obraz máte před očima.
Otevřete oči a pozorně si prohlédněte andělovu podobu. Soustřeďte se na každý detail a obdivujte jeho krásu. Snažte se vnímat proud pozitivní energie, který pomalu naplňuje vaši bytost. Vyslovte "myšlenku mentálního soustředění", formuli specifickou pro každého anděla, a ta na vás přenese jeho andělskou milost.
Až začnete cítit přítomnost anděla, kterého se snažíte uzřít, můžete přistoupit k další fázi.
Opět zavřete oči a soustřeďte se na to, jak jste anděla vnímali. Poproste ho, aby vám pomohl v konkrétní situaci, ve které potřebujete pomoci. Pak si řekněte, že už jste získali to, o co jste žádali. Buďte šťastni, protože vše je tak, jak jste si to přáli.
Děkujte Bohu se srdcem plným vděku a děkujte andělu, kterého jste viděli. Pomalu otevřete oči a pokračujte v obvyklých aktivitách.
Vaše modlitby určí, jaké se objeví životní situace a jak budou vypadat a tím vám často pomůžou odpovědět na vaše otázky.
Pokud cítíte, že odpovědi přicházejí už při modlitbě, je dobré si je zapsat. Toto jednoduché cvičení musí být prováděno denně, dokud nedosáhnete toho, co jste chtěli. A navíc - kromě toho, že jste dosáhli tohoto cíle - můžete počítat s novým úžasným přítelem, který tu bude vždy pro vás.

Bilinky

29. srpna 2008 v 14:32 | Triany |  Tajemno
 • Spáleniny od slunce
  - čistý gel z aloe vera
  - potírat bílým jogurtem

Arwen

28. srpna 2008 v 14:59 | Triany
Arwen Undomiel
(241 Třetího věku - 121 Čtvrtého věku, bylo jí 2 901 let) je literární postavou v knize J.R.R. Tolkiena Pán Prstenů. Byla nejmladší dcerou Elronda a Celebrían a vnučkou Paní Galadriel. Patřila mezi půlelfy a měla tak možnost volby, zda bude počítána mezi elfy nebo lidi. Odložila svou elfskou nesmrtelnost, aby si mohla vzít Aragona a zemřít s ním. Arwen žila ve Třetím věku v Roklince. V sindarštině Arwen znamená Vzešená paní. Její přízvisko Undómiel poté znamená Večernice. Je také nazývána Arwen Večernice.

Dvě Věže

28. srpna 2008 v 14:49 | Triany
Recenze Pán prstenů - Dvě věže
Poté, co na plátně zazáří známé logo "Lord of the Rings", začíná vlastní film záběrem na Caradhras, je slyšet dozvuky scény, kdy je Společenstvo uvězněno ve sněhu na svahu a Saruman se snaží je zavalit. Pak se náhle dostáváme hluboko do dolů v Morii a Gandalf (v jiném záběru než ve Společenstvu) zaklíná Balroga. Gandalf vykřikne: "Neprojdeš!" a Balrog padá do hlubin dolu. Gandalfa, jak víme, stáhne s sebou.
Gandalf, jak padá, v pádu vytahuje Glamdring a vráží jeho čepel hluboko do Balrogova těla.
V rychlém sledu záběrů pak sledujeme proměnu Gandalfa Šedého v Gandalfa Bílého - ale ještě předtím vidíme několik záběrů jeho zápasu s Balrogem. Ten je poražen, ale to teď nevidíme přímo na plátně, dovíme se to až později, když o tom Gandalf vypráví Aragornovi, Legolasovi a Gimlimu. Úchvatný je záběr, jak Balrogův oheň zhasne navždy.
Prvních třicet minut uběhlo velice rychle, řekl bych, že v nich proběhla dobrá třetina děje knihy. Jsou tam naznačeny základy příběhu a situace jednotlivých postav, ve kterých jsme je opustili na konci prvního dílu.
Pak film sleduje jednotlivé členy Společenstva ve třech oddělených dějových liniích. Začíná tím, jak Frodo a Sam putují do Mordoru. Zahlédneme ohně za horami Mordoru. Froda tíží Prsten a Sam říká, že jediné místo, kam ve Středozemi nechce jít je zrovna to, kam jít musí.
Následuje pár sekvencí Aragorna, Legolase a Gimliho, pronásledujících hordu Skurut-hai, kteří zajali Smíška a Pipina. Spousta drobností je přesně jako v knize a během krátké doby uniknou hobiti ze zajetí … ale zase to není jednoznačně vidět. Skvělá filmová taktika dohadů a náznaků, která ty, kdo nečetli knihu, udrží v napětí.
Za soumraku se vracíme zpátky k Frodovi a Samovi, ti se teď musí vypořádat s Glumem. Glum se snaží ukrást Prsten, ale hobiti ho přemůžou a spoutají.
Když se Glum poprvé objevil, úplně mi to vyrazilo dech! NIC, co dosud počítače vytvořily pro scény s živými herci, ještě nevypadalo tak skvěle. Glum dokonale zapadá do pozadí, popředí, do všeho, co se ho týká. I ve scéně, kde živí Frodo a Sam buší do CGI Gluma, je všechno bezchybné. Zapomeňte na Yodu, Jar Jar Binkse nebo Dobbyho z Harryho Pottera, Glum absolutně vede. Něco nádherného.
V této fázi se taky seznámíme s králem Theodenem, Eomerem, Eowyn a slizkým Červivcem. Ti všichni se utkají v boji o moc, který končí vyhnáním Eomera. Král Theoden je evidentně pod vlivem nějakého Sarumanova kouzla. Gríma ho ovládá a podstrkuje mu všechna rozhodnutí.
Aragorn, Legolas, & Gimli jsou obklopeni skupinou rohanských jezdců a dovídají se, že hobiti, které hledají, jsou nejspíš v hromadě mrtvých skřetů, které jezdci pobili předchozí noci. Společenstvo se vzdává naděje na to, že hobity ještě uvidí, ale zatímco jezdci mizí v dálce, Aragorn se dává do práce. Sleduje stopu a domýšlí, co se minulou noc vlastně stalo. Ve flashbacích vidíme, jak se skřeti dohadovali o hobití maso a jak jim hobiti unikli. Z těchto scének se dostáváme s hobity do Fangornu a potkáváme Stromovouse.
Takhle nemůžu pokračovat, nebo vám prozradím celý film, ale chtěl bych vypíchnout několik klíčových momentů filmu, které buďto vynikají, nebo jsou jinak než v knize.

Jednorožci

27. srpna 2008 v 8:49 | Triany |  Magická svoření

Kdesi v lesích, v okolí Jekatěrinburgu...

Vzduch byl průzračný jak pramen z horského potůčku. Drobný vánek rozčeřil listoví břízek a poodkryl pátravé oči lovkyně. Naginata si olízla tenké rty a přihladila navyklým pohybem pramen vlasů kolem špičatých uší. Ty uši neklamně prozrazovaly elfský původ své majitelky. Ochranné runy, které měla vytetované v pruhu na lícních kostech pak zase poukazovaly na spřízněnost s klanem lasičky bratrstva temné stezky.

Naginata poposedla, všechny instinkty jí napovídaly, že kořist na kterou tak dlouho čekala, se blíží. Plynulým pohybem zvedla luk a vytáhla z toulce šíp. Jeden zásah a je z ní boháč. Alchymista i mág z města se o slzy a krev jednorožce poperou, je to důležitá přísada většiny magických lektvarů. Roh tohoto bájného tvora si zase zamluvil řezbář, protože každý ví, že pohár z rohu jednorožce má dar odhalit otrávené pití. Ale to nejlepší z jednorožce, to Naginata věděla, jistě zůstane jen jí a jejím nejbližším. Žíně z jednorožce byly mezi elfím lidem legendární. Kdo je napnul na luk, nechybil nikdy cíle a jeho spíže byly vždy plné.

Křoviska na druhém okraji mýtiny se zachvěly a Naginata slyšela klapot kopýtek, jednorožec se blížil. Naginata napnula luk a založila šíp. Čekala. Uplynula chvilka a hrot šípu se ani nezachvěl. Klapání kopyt utichlo, ozvalo se zafrkání, jednorožec větřil. Kapka potu stekla lovkyni do očí, ale hrot šípu stále vyčkával bez pohybu. Z křoví se ozvalo výsměšné zařehtání a zvuk kopyt se rychle začal vzdalovat. Naginata vztekle praštila drahým lukem do trávy. Noc vášní v skřetím táboře jí stála víc než jen ztracenou

Vzhled Upíra

27. srpna 2008 v 8:44 | Triany |  Upíři
Vzhled upírů
Upír měl podobu člověka bez kostí nebo i bez nosu, mohl mít červené oči nebo kovové zuby. Nebo bylo jeho tělo pokryto srstí (jako u vlkodlaka). U východních Slovanů mohl mít zmijíjazyk, mohl být slepý nebo hluchý. U Bulharů nabíral někdy i zvířecí podobu: rysa, vlka, myši, zmije, kozy nebo bílého koně. Pokud byla upírem (potažmo upírkou) žena, vynikala nad jiné svou neobyčejnou krásou a výjimečností. Její tvář byla mrtvolně bledá,vlasy byly černé jako havraní křídla, rty rudé jako čerstvá krev a při pohledu do jejích tmavých (či rudých) očí jsme mohli vidět celou panenku. Pro okolní lid, byl neodhalený upír postavou záhadnou, ale díky svému "charismatu" a atraktivitě velmi vyhledávanou.

Lilith

27. srpna 2008 v 8:41 | Triany |  Temnota a Zlo
Kdo je Lilith:
LILITH je temná, ale velmi komunikativně zaměřená entita, žijící v osobnosti jedné známé moravské autorky.
Lilith byla evokována v květnu 1996 a od té doby žije ve světě protikladů. Chytá se potlačených, utajovaných, stínových, temných, nepřiznaných, skrytých, obskurních, tajných a dalších DARK vlastností lidských bytostí, aby je využila, rozvinula a stlačila, vytvarovala a použila v zájmu Jediné a Pravé Vůle.

V jedenácti kapitolách teorie a devíti kapitolách praxe jsou zhuštěně obsaženy základy magie. Původní tajné nauky se setkávají s moderními přístupy a zjištěními novodobých mágů. Autorka provádí čtenáře od nejjednodušších pojmů, přes tradiční teoretické základy, pojmy a postupy až k praxi. Praktická doporučení přitom neupadají do klišé komerčních, především zámořských směrů.

New design

26. srpna 2008 v 19:42 | Halfirien..x)
In the Strange Land
• Hmm je zvláštní vidět svůj citát i heslo na cizím blogu ale stejně bych už tenhle design nepoužila a sem se hodí víc.Doufám že se líbí..x)
• Jop,ještě.opovážila jsem se sem dát počítadlo..snad nevaí..x) Statistiky by ti měly chodit na mail..dyštak se to dá smazat..x)
PS:od Atalas

Černá růže

23. srpna 2008 v 8:17 | Triany |  Temnota a Zlo

Desingn

13. srpna 2008 v 20:00 | Triany
Desingn
Mám nový desingn ve stylu mořské princezny :) opět jsem ho zmněnila ten starý mně štval tak mám nový ale myslím že moc dlouho nevydrží =) ale zatím se mi líbí a doufám že budu dlouho spokojená :)
S pozdraven Trin

Příběh Rynn

9. srpna 2008 v 9:32 | Triany
Kvetha jmenuju se Rynn Jsem půlelfka.Narodila sem se ve vesnici jménem Drakan.Moji Rodiče byli bojovníci-spíš Ninjové a už od 2 let mě učili na ninju.Učila sem se všechny možný bojový umění od karate,Aikida,ninjustsu,juda,teakwonda,kung-fu až po Tchai-Tchi.V bojových umění sem byla ze všech nejlepší ale moc mi to nešlo z mečem xDDDD když mi bylo 12 tak přepadli naší vesnici urgalové a celou jí spálili.Rodiče mi zemřeli v boji s nimi a já sem se jako jediná zachránila.Putovala sem světem letem a kradla všechno možný.Stala se země zlodějka xDD o rok později když mi bylo 13 sem šla do jednoho města jménem Fjooriet a tam sem ukradla krásněho černého Fríského koně dala sem mu jméno Ohniváček xDDD ale o 5 dní později mi zdrhnul a tak sem musela putovat zase sama.Využívala sem svých schopností Ninji a tak sem začala krást v noci i větší sumy zlata xDD Jednou když sem chtěla ukrást dalšího koně mě při tom chytli a dali zavřít do vězení.Ale naučila sem se i vypáčovat zámky a tak sem vypáčila dveře od vězení a zdrhla jim.O rok později když mi bylo 14 sem narazila na dračí chrám tarukahh kde jsem chtěla taky něco ukrást xDDD sem zjistila že tam mam mojí starší sestru Nanju.naši rodiče sloužili králi Galbatorixovi a chtěli nás s Nanjou zabít protože věděli že by sme se stali dračíma jezdcema ale jejich otroci nás zachránili a rozdělili....Tak sem teda přenocovala v dračím chrámu a druhej den se mi vylíhla má dračice Kealin xDDD Hnet sem jí běžela do kuchyně ukrást trochu masa a jak mile mě spatřila s masem vruce už se odemě neodtrhla xDD