Listopad 2008

Dívčí válka

30. listopadu 2008 v 14:14 | Triany |  Povídky a Příběhy


Po smrti kněžny Libuše se ujal vlády její manžel Přemysl. Dívky z Libušiny družiny již neměly takovou moc jako dříve. Nejvíce to vadilo Vlastě, která patřila k nejpřednějším v Libušině družině. Proto vyzvala dívky a ženy, aby opustily své rodiny a bojovaly spolu s ní proti mužům. Svůj hrad si zbudovaly na druhém břehu Vltavy naproti Vyšehradu a nazvaly ho Děvín. V něm se ženy shromáždily a cvičily se v boji. Muži se jim posmívali a nebrali je vážně. Jen Přemysl měl obavy.

Muži se vesele vypravili na Děvín. Mysleli, že jen mávnou meči, ženy se uleknou a prchnou. Ale ženy se jim postavily, mnoho jich pobily a jen útěk muže spasil. Tím začal mezi ženami a muži dlouhý boj vedený nejen v bitvách, ale i lstí. Mnozí mužové uvěřili slibům dívek, nechali se od nich na Děvín či osamělé místo vylákat a tam byli zabiti. I Ctirad, kterého Vlasta nejvíc nenáviděla, byl přemožen lstí.

Jednou v létě jel Ctirad se svojí družinou k Praze. Po cestě uslyšeli nářek. Šli za hlasem a našli krásnou dívku připoutanou k dubu. Vyprávěla jim, že se jmenuje Šárka, že ji dívky přepadly a chtěly na Děvín odtáhnout. Ale uslyšeli jezdce a tak ji přivázaly ke stromu a utekly. Na krk ji pověsily roh a k nohám položily džbán s medovinou, aby se ještě trápila tím, že nemůže hlasem rohu přivolat pomoc a ze džbánu se napít. Ctirad okouzlen její krásou ji uvěřil. Rozvázal jí, medovinu s ní popíjel a na roh troubil. Náhle z lesa vyrazily šiky žen, Ctirada zajaly a jeho družinu pobily. Ctirada na Děvín odvedly a tam popravily.

To muže rozlítilo a mnoho žen pobili či zajali a odvedli na Vyšehrad. To rozzlobilo Vlastu. A tak se v čele žen hnala na Vyšehrad, aby muže pobila.

Muži jim vyrazili naproti. V bitvě se Vlasta příliš vzdálila od ostatních žen a byla zabita. Muži měli v bitvě vrch a když ženy viděly, že Vlasta je mrtva, přestaly bojovat a prosily o milost. Ale muži je všechny pobili a Děvín vypálili. A tak skončila dívčí válka.
Naboženský Satsnismus

29. listopadu 2008 v 9:36 | Triany |  Temnota a Zlo
Jeho kořeny jsou již ve starověku, v němž křesťanství na svém postupu mnohdy jen povrchně překrylo původní pohanská náboženství. Jejich prvky si zachovaly určitou atraktivnost jako vzdoronáboženství, které se projevovalo jak v lidovém čarodějnictví, tak i jako jeden z inspiračních zdrojů tajného a elitářského stínového náboženství - ezoterismu. Náboženští satanisté uctívají satana jako reálně existující duchovní bytost. Vzývají ho a věří, že jim na toto vzývání odpovídá, dává jim sílu a vede je v nejrůznějších životních situacích. Mohou provádět i rituály včetně krvavých obětí. I v Čechách se již našly oltáře s kosterními pozůstatky malých zvířat. Satanisté tohoto typu bývají lidé s psychopatologickými sklony, neschopni čelit zlu v tomto světě jinak, než se mu jakoby postavit po bok a identifikovat se s ním. Čarodějnický satanismus dosáhl jednoho z vrcholů popularity ve Francii za vlády Ludvíka XIV. (na přelomu 17. a 18. st.). Ve 20. století se čarodějnický satanismus rozvinul hlavně díky zájmu o předkřesťanská náboženství do širokého hnutí WICCA. založeného Angličanem Geraldem Gardnerem (1884 - 1964). Náboženský satanismus prokázal svou nebezpečnost v rituální hromadné vraždě sedmi lidí (mezi nimi byla i herečka Sharon Tateová), kterou roku 1969 inicioval Charles Manson.

Medajlonek

29. listopadu 2008 v 7:28 | Charlotte
Slyšela jsem od mé kamarádky že bude v roce 2009 v prodeji newím jestli je to pravda ale byla bych ráda :) určitě bych si ho koupila a co vy?? ještě jsme dám hlasování a nej mořskou panu z H2O myslím že vede Emma pak Cleo pak Rikki a pak Charlotte.Jsem ráda že hlasujete já mám moc ráda Charlotte a vy?

Nestíhám!!!

28. listopadu 2008 v 19:40 | Assassin
Nestíhám!
Vůbec nestíhám. Nemám čas psát články, ale to už jste nejspíš zjistily. Já se omlouvám, ale fakt nestíhám. Samozdřejmě díky škole. Protože nestíhám, budou ty diplomy za "Máš magické síly?"
trochu dýl. Obrázky už mám vybraný. Už jenom to napsat. Budu se snažit je udělat co nejdřív.

Satanická bible

25. listopadu 2008 v 18:14 | Triany |  Temnota a Zlo
Satanistická bible je kniha napsaná Antonem LaVey v roce 1969. To obsahuje sbírku esejů, pozorování a základních satanských rituálů a obrysy LaVey je jedinečná satanská filozofie (ačkoli autor prohlašuje, že je ovlivňován Machiavelli, Aleister Crowley, Friedrich Nietzsche, Ragnar Redbeard, a Ayn Randová mezi ostatními). Kniha slouží hlavně sjednotit někteří univerzálních principů satanské myšlenky, a je ne (a velký) zvážil to být přísný satanský dogmatický kód. Poněkud, to je LaVey je osobní filozofické založení, které tvoří jeho osobní ideologii Satanism.
Zde si můžete stáhnou satanistickou bibli:

Nesmrtelná láska

22. listopadu 2008 v 12:22 | Triany |  Povídky a Příběhy
Caru Traskoteovou jsem kdysi potkal byla krásná a užasná a já jsem se do ní zamiloval.Bylo jí 17 a já jí miloval pět let ale ona nestárla pořád byla stejná ptal jsem se jí co jí je řekla:nic nic mi není.Po dalších pěti letech řekla:Jsem nesmrtelná proto nestárnu.Koukal jsem nechápevě a ptal jsem se proč řekla že když jí bylo 17 napila se pramenu mládí a nemůže zemřít.Ale já jí nevěřil a ona mi dala do ruky nůž a řekla zab mně a uvidíš a já tak miloval že jsem jí skusil zabít ale neumírala porád žila a řekla:Vidíš jsem nesmrtelná.Já jsem ji obejmul a řekl že ji budu pořád milovat a požádal jsem jí o ruku ale ona opověděla:nemohu si tě vzít nechci tě vidět umírat a své děti taky ne já se nemohu vdát když vidím své přátelé umírat je mi ouzko a mám v sbě žal ale já nikdy nezemřu ale ty ano miluju tě ale nemohu si tě vzít ale játo nevydžel a řekl:nemohu bez tebe žít Caro Traskoteová zabij mně chci umřít a dívat se ti do očí a naposled tě políbit chci ti umřít v náručí žít bez tebe nejde.Viděl jsem jak jí tečou slzy ale vyhověla mi a probodla mne a já jí políbil a když mi zůstalo pouchých třicet vteřin život byla jsem šťastný že zemřu v náručí mé lásky.Můj duch pořád bloudí po světě je to už pěcet let po mé smrti ale ona žije pořád jí vidím je pořád stejná krásná a užasná ale niní štastná pořád jí slyším jak říka:Milujitě když jde kolem méo hrobu.Ale pořád věřím že jednoz zemře a budem spolu.Ale vím že to nikdy nbude ale pořád jí miluju.
PS:taky jsem jí já psala =)

Smutý příběh

22. listopadu 2008 v 8:38 | Triany |  Smutné příběhy
Ještě před pár hodinami byla venku s nejlepšíma kámoškama a se skvělýma klukama a skvěle se bavila. Teď ale sedí v pokoji, bloudí po netu a píše těm jediným dvou lidem, kteří jsou zrovna na icq. Vzpomíná na chvíle, kdy si psali. S tim bezvadnym klukem, s kterym si tak rozuměla. Co když ho viděla už naposledy??? Co když se už nikdy neozve??? Ale proč??? Vždyť si přece tak rozuměli, tak proč jí přestal psát??? Proč si vymazal její číslo z mobilu??? Kde je chyba??? Takový a spousty dalších otázek jí vrtá hlavou. Ale už se rozhodla.
Je kolem jedenácté hodiny večer a její rodiče šli spát. Do batohu sbalila pár věcí, ještě v rychlosti napsala rodičům dopis, aby o ní neměli strach, že se brzy vrátí a že je v bezpečí, otevřela okno a vyhlídla ven. Podívala se na oblohu, na které nebyla vidět jediná hvězda. Vylezla z okna ven a vydala se na místo, kde ho naposledy viděla, kde s nim naposledy mluvila. Byla to pouze lavička. Ale teď už nebyla v tom krásnym, sluncem prosvícenym parku. Byla schovaná ve tmě. Nikde nikdo nebyl. Sedla si na ní a v hlavě se jí vybavovalo všechno co před několika hodinami tady prožili. Jak se všichni smáli. Vybavovalo se jí každý slovo. Každej pohled.Najednou začalo pršet. Schoulila se do klubíčka a studené kapky vody, které byly stejně smutné jako ona na ní lehce dopadávali. Po chvíli pršet přestalo a obloha byla celá posetá hvězdami. Oblečení měla uplně promočené od deště a oči zaplavené slzami a bolestí. Začali se jí pomalu zavírat a usnula.
Probudil jí až známí hlas. Otevřela oči a uviděla toho kluka. Ptal se jí, co tam dělá, ale ona mu neodpověděla. Sbalila si do batohu deku a chystala se beze slova odejít. Chytil jí za ruku a začal: "Já…vždycky ses mi hrozně líbila a už od prvního okamžiku jsem se do tebe zamiloval, ale včera…" . Vzpomněla si na včerejšek, jak flirtoval s její nejlepší kamarádkou a ona mu to pohledy oplácela. Rozeběhla se pryč. Nevěděla kam běží, ale ten kluk běžel stále za ní. Chtěla běžet přes koleje, než však stihl říct "STŮJ" , vlak jí srazil k zemi. Držel jí v náruči a slzy padaly na její mrtvé tělo. Poprvé a naposledy políbil její úzké rty. Chvíli před tím jí chtěl říct, že včera s tou její kámoškou to nebylo myšleno vážně. Chtěl jí všechno vysvětlit, ale bylo pozdě. Nikdy jí neřekne "MILUJU TĚ" , stejně jako ona to neřekne jemu.
Další den ráno toho kluka našli mrtvého na kolejích, kde zemřela ona. Miloval jí tak moc, že bez ní nedokázal dál žít…

zdroj:www.allonnka.blog.cz

Twilight

21. listopadu 2008 v 18:19 | Triany
ahojky dneska konám jeden průser za druhým :D ujede mi bus,říká se omně že miluji největšího blba mno hrůza ale zaujala mně knížka twilight(stmívání) jak oní furt říká kámoška Trinaja tak mně zaujala a založila jsem rubriku.Tet ukážu obrázek a popíšu jí.Jinak dnes jsem projela všechny SB a jejich docela dost a moc nestíhám musím ještě stíhat,školu,KF,ůkoly,kluky:DD mno patru a kámoše ale vás SB taky!!!Mám vás moc ráda ale nestíhám ale o víkendu tu budu furt ale budu muset študovat v pon píšem ze zemáku fuj:DD
http://www.artbos.cz/Fotografie/Zbozi/250px/stmivani.jpg

Keltové

21. listopadu 2008 v 17:09 | Triany
Složitá postava, která spojuje v sobě jak plodivé, tak ničivé aspekty (podobně jako řada dalších bohyní - Ištar, Innana, Athéna) O Samhainu se Morrigan spojuje s Dagdou, aby zajistila zemi budoucí prosperitu. Jako královna Maeve (Medb) Connachtu se provdala za smrtelného krále. Jako Nemain a Badb Catha (="krkavec bitvy") na sebe bere destruktivnější a bojovnější podobu. Do konfliktu sama nezasahuje, spíše užívá nadpřirozené schopnosti, aby rozsévala strach a zmatek. Řítí se po bojišti v šarlatovém plášti ve voze a rudými vlasy a červeným obočím a svým zjevem děsí všechny bojovníky. V této podobě se zjevila irskému hrdinovi Cú Chulainnovi. Dokáže se rovněž proměňovat v různá zvířata a v podobě havrana/krkavce větší výsledek bitvy. Rovněž na sebe bere podobu mladé dívky nebo čarodějnice, v níž oznamuje vyhnanství nebo porážku krále, který ve své funkci pochybil a zklamal, nebo jinak projevil rysy smrtelníka.
Morrigan byla úzce spjatá se symbolikou koní, obdobnou kultům ve východní Evropě a Asii, kde pravděpodobně splývala s Eponou. Stejně jako ostatní keltské bohyně je chápána spíše jako božstvo země, jako země sama (Sovereignity of Ireland), než jako kmenové božstvo. Často je uváděna jako trojjediná bohyně spolu s Nemain a Badb.
PS:všem SB se mooooooooc olouvám ale tet nestíhám chodt na jejich blogy prominte

Triany

17. listopadu 2008 v 16:15 | Triany
ahoj prosím hlásněte pro mně http://allonnka.blog.cz/0811/sedme-kolo-sonp mooooc potřebuji vaše hlásky

Plsky x))

17. listopadu 2008 v 11:43 | Triany
Ahojky postoupila jsme do posledního kola o nej blog hlásněte pro mně pls na: http://misiweb.blog.cz/0811/5-kolo-hlasni-pro-ten-blog-kterej-se-ti-bude-nejvic-libit potřebuji vaše hlásky každý kdo hlásne at si vyzvedne diplom za hlásek.Všem moooooooc děkujů a pisněte kolikátý to byl hlas do komentů.Díky:))

Oznámení

17. listopadu 2008 v 9:23 | Triany
CaWky všichni x)! Jsem ráda že chodíte na můj blog který je zamněřen na fantasy,magii,tajemno a temnotu apod.A všem chci poděkovat že pro mně hlasujete když potřebuju a to jsem moc ráda x) a koukám že některé SB chodí a některé né tak budu muset udělat třídění.Chci upozornit že bude hodnocení a ty co budou mít špatné hodnocení a smažu je tak se můžou znovu spřátelit až po 14 dnech a jinak docela mně mrzí SB Gladriel byla moje opravdu dobrá kámoška a už na blogu nebyla dost dlouho a moc mně to mrzí.Jinak to je vše tak zatím

Blín Černý

17. listopadu 2008 v 9:16 | Triany |  Temnota a Zlo
Blín se občas používal k věšteckým účelům, častější je však jeho použití ke škodlivým účelům, čehož využívala zejména tzv. "černá magie". Droga připravená z rostliny způsobuje šílenství nebo i smrt. Blín mj. tupí bolest a vymazává vzpomínky. Blínu bývalo užíváno jako vraždícího nástroje. Přidával se do čarodějných mastí určených k létání. Mast se vyráběla ze sádla, do něhož byla vedle blínu vmíchána celá řada dalších bylin, jako např. rulík, lilek, durman, kořen mandragory, bolehlav, mladé makovice aj. Odvar z blínu pili mladí adepti temných nauk, aby ztratili zábrany účastnit se čarodějnických rituálů. Ve středověku byl blín rovněž jednou z důležitých součástí tzv. nápojů lásky, pomocí kterých se u vyhlédnuté osoby druhého pohlaví mělo dosáhnout sexuální touhy i proti její vůli. Jako bylina smrti se pochopitelně spojuje s podsvětím a umožňuje navázat kontakt s dušemi zesnulých.

Kruh Mrtvích

15. listopadu 2008 v 10:48 | Triany |  Temnota a Zlo
Vycházejíce z víry v nesmrtelnost duše, dívali se Keltové na své mrtvé jako na živé, kteří jen odešli ze světa lidí. Podle písemných a archeologických pramenů zaujímali zesnulí v jejich představách široký prostor.
Pokud lidé chtěli s mrtvými vycházet, musela být respektována přísná rituální pravidla, zvyky a obyčeje, a to jak o samainu, co se celého kolektivu týče, tak v každém případě smrti, co se týče jednotlivce.
V Irsku se v rámci kultu předků shromažďovaly na jedné straně kmeny kolem pohřební mohyly prastarých mateřských bohyní typu Carman, Tailtiu nebo Temair o velkých svátcích ročních období anebo vzpomínkových oslavách. Tato shromáždění se těšila přízni velkých zvěčnělých, což zase živým zajišťovalo podklady k životu. Z druhé strany otec kmene, jeho první mrtvý, zval své potomky k hostině Jiného světa do svého příbytku.
Bohové, víly, elfové, všechno, co už nepatřilo ke světu lidí, tedy také zemřelí, obývali sídy, v mnoha případech znovu obsazené megalitické hroby .
Hrdinové a jejich manželky, jako například Cúchulainn a Emer, jsou v pověstech pochováváni do velikých pahorků z hlíny nebo kamení, tzv. "cairn".
První křesťané bděli při svíčkách u mrtvých jeden nebo více dní, což se v irském wake udrželo až do našeho století, avšak v jeho rámci se po oželení zemřelého při alkoholu a nevázaných hrách tak řádilo, že se církev vždy znovu pokoušela zasáhnout. Velmi pravděpodobně jde o návrat k pohanskému zvyku, stejně jako v případě pohřební hostiny, která udržuje životní síly pozůstalých a zvyšuje pocit sounáležitosti lidí.
Když se král Éochaid loučí se svou chotí Étain, nařizuje jí, aby pečovala o jeho bratra, který z lásky ke švagrové na smrt onemocněl, a pokud skoná, aby se postarala o přípravu jeho hrobu, o žalozpěvy a usmrcení jeho dobytka. U tohoto posledního úkolu není zřejmé, zda se jedná o přípravy k pohřební hostině nebo o zbytky zvyku, který popisuje Caesar a Berner Scholien, podle něhož když zemře galský kníže, jsou spolu s ním zpopelněni i jeho otroci, domácí zařízení a zvířata. Jak zaznamenal básník J. M. Synge, bylo možno na odlehlých místech, jako jsou Aranské ostrovy v Galwayské zátoce, do našeho století slyšet rituální žalozpěv za mrtvé, tzv. "caoin". V pověstech je tento žalozpěv přerušován chvalozpěvy na zemřelého a nezřídka pronášejí manželky nebo milenky strhující elegie na mrtvé hrdiny, než samy se zlomeným srdcem skonají.
P. W. Joyce se zmiňuje o všeobecném předkřesťanském zvyku nosit nebožtíka ke hrobu pokrytého zeleným listím, především březovými větvemi. V Anglii a na kontinentu byly zaznamenány případy, kdy v hrobech mezi urnami nebo jako podklad byly nalezeny lískové větve a listy. Ještě před nedávnem bývaly v Irsku a Skotsku dřevěné máry po použití důkladně rozbity, aby víly nemohly tropit s mrtvými žádné nepřístojnosti. Takové záměrně zničené máry byly nalezeny i v keltských hrobech na pevnině.
V Irsku hrdinů bylo zvykem potvrzovaným archeologií pochovávat mrtvé vleže na zádech nebo ve vzpřímené poloze. Nejznámějším případem je král Laogaire, který ještě v dobách sv. Patrika trval na tom, aby ho na Taře uložili do valu stojícího, s tváří obrácenou k leinsterským nepřátelům.
Popelnice se zbytky žehu dokazují, že v Irsku se mrtvoly také spalovaly, avšak v pověstech o tom nenajdeme zmínku, snad vzhledem ke křesťanské cenzuře.
Pevninští Keltové znali též pohřbívání do mohyl, přičemž o velikosti a výšce mohyly rozhodovalo společenské postavení zemřelého, jakož i v plochých hrobech. Pohřby nebožtíků z doby halštatské vystřídalo v laténské době na většině keltského území zpopelňování, snad vzhledem k hojnějším kontaktům se středomořským světem.
Při obou typech pohřbů dostával zemřelý s sebou ty předměty, které byly pro něho společensky typické - muži zejména zbraně, ženy ozdoby - podle postavení také celé sady nádobí, džbány, konvice, kotle, nádherně zpracované misky.
Zvlášť přepychově vyzdobené hroby, jako například z Hochdorfu, Reinheimu, Vixu, jsou označovány za "hroby knížecí". V pozdní halštatské době obsahují zpravidla čtyřkolový, v raně laténské době dvoukolový vůz, kola nebo přinejmenším zákolník.
Zesnulý dostal s sebou zásoby, buď na cestu do Jiného světa, nebo - jako například v Hochdorfu - na popíjení a hostinu v Jiném světě. Mohl to být chléb, obilí, zelenina, ovoce, ale nejčastěji se na zvířecích kostech dají rozeznat zbytky masa. Nejoblíbenější byla vepřová pečeně, ovar, přední i zadní šunka a pak maso hovězí. Často se nacházely také ořechy, především lískové. Mezi kostmi často ležel železný dranžírovací nůž.
Za určitých okolností však byla víra v tyto "živé mrtvé", kteří byli lidem tak blízko, také na obtíž. Jak velká obtíž to byla, dosvědčují názorně amulety.
Zdroj:www.darkprincess.blog.cz
PS:moc se omluvam SB že na jejich blogy nechodím dnes jsem byla an všem prominte nestíhám

Dark Bloom

13. listopadu 2008 v 17:01 | Icy
Tenhle obrázek jsem našla na googlu a moc se mi líbí je tam Dark Bloom a je hezká moc je to nejhezčí víla z Winx Club.Já osobně mám ráda Trix a nejvíc Icy ale taky jse mi moc líbí Dark Bloom :)

Ametisitová magie

13. listopadu 2008 v 15:08 | Triany |  Magie
Ametystová magie je nebezpečnou silou, neboť ze všech osmi proudů je nejblíž temné magii chaosu. Vane skrz minulost, přítomnost a budoucnost, prolíná časem a sleduje nepozorovaný proud osudu. Říká se, že je spřízněna se smrtí, je přitahována na hřbitovy, márnice a bojiště a visí jako purpurový stín kolem šibenic.Ametystoví čarodějové jsou zlověstné postavy a často bývají zaměňováni s nekromanty. Nemluví nahlas, ale hovoří skrz tajemnou magii, která jim umožňuje mluvit a vrtat se v cizí mysli. To a jejich sklon v nošení fialových plášťů s kápí a kos jako znaků svého úřadu jim záskává málo přízně, a když kráčejí davem, ten se před nimi rozestupuje. Ametystová fakulta má nejmenší důvěru ze všech říšských fakult a přitahuje neobvyklou pozornost lovců čarodějnic a vymítačů.
PS:omlouvám se SBéčkům že sjem na jejich blogu nebyla včera a předvčírem nemněla jsme čas a včera jsem byla na oslavě a šla jsem tam hned po škole a pak v 6:00 domů a pak na učení a pak ULICE a táta mi řekl že na komp už dnes nepudu tak prominte vaše Triany/Adéla

Díky x)

9. listopadu 2008 v 12:59 | Triany
Ahojky postoupila jsem do šestého kola SONP a potřebuji vaše hlásky abych postoupila do dalšího hlásněte pro mně prosím tady:http://allonnka.blog.cz/0811/seste-kolo-sonp jsem tam jako Triany z písničkou Avril Lavigne Hot :) za každý hlásek moc děkujů a napište do komentů pls kolikátý to byl hlásek díky pa =)

Aloe

8. listopadu 2008 v 17:30 | Triany |  Tajemno
Hlavně se používá při rituálech věštění a duchovního vývoje. Aloe je tradičně spojována se ženstvím. Usušené listy se dávají do kadidel používaných pro vzývání Luny, které je žádána, aby pomohla porozumět problémům a proniknout do podstaty věcí. Naopak z čerstvých listů vymačkaná šťáva se přidává do očistné koupele. Čerstvé listy se používají také jako obklady na puchýře.

Darkness

8. listopadu 2008 v 17:27 | Triany
Mám nový desingn od kamarádky Atalas je opravdu skvělá umí užasný desingny a mám jí moc ráda udělala jsem galerii Triany jsem tam já a pár mích přátel.. Taky jsem upravila obrázky =) Tenhle desingn se mi líbí protože je Darkness a mám novou vízulku tenhle obrázek je to můj druhý a oba jsou od Atalas pokud by jste náký desingn chtěli napište jí je vážně skvělá.Ještě pořád se spřáteluji tak pokud se někdo chce spřáteli at písne.A podmínky jsou:mít blog o fantasy a magii,Pánu Prstenů,Shaiya,H2O ale spon jednoho stoho a pokud ne tak aspon o Avril Lavigne nebo Residentu Evilu.Tak zatím ahoj

Animace Trix

8. listopadu 2008 v 12:47 | Triany