Červen 2009

Dělení Magie

28. června 2009 v 12:08 | Triany |  Magie
EVOKACE
Jedná se o práci s entitami, které se mohou vyskytovat přirozeně nebo být vytvořeny. Tyto entity mohou být nahlíženy jako nezávislí duchové, fragmenty mágova podvědomí, nebo egregory různých druhů životních forem - podle mágovy chuti a struktury použité víry. V praxi je Evokace využívána pro Očarování, kdy jsou evokované entity vytvořeny, aby působily efekt v mágově pověření. Evokované entity najdou jisté uplatnění i v Divinaci, kdy jsou užity k získání informací pro mága.


DIVINACE
Zahrnuje všechny praktiky, kterými se mág snaží rozšířit své vnímání v magickém významu.


OČAROVÁNÍ
Zahrnuje všechny praktiky, kterými se mág pokouší vtisknout svou vůli realitě.


INVOKACE
Záměrné sladění vědomí a nevědomí s některým archetypálním nebo jinak významným myšlenkovým vzorem. Často jsou používány klasické koncepce pohanských božských forem, ale jiné principy mohou posloužit stejně dobře. Invokace vytváří stavy inspirace nebo "posedlosti" v jejichž průběhu může být prováděno Očarování, Divinace nebo případně Evokace.


ILUMINACE
Je záměrná sebemodifikace za pomoci magie a může zahrnovat kouzla Očarování seslaná na sebe samotného za účelem napravení slabosti nebo zvětšení sil, a Divinaci a Invokaci použitou pro získání inspirace a směru.

Magie živlů

21. června 2009 v 15:09 | Triany |  Magie
Magie živlů se zakládá na představě o existenci čtyř živlů, které prostupují materiálním vesmírem. Tyto elementy jsou často pokládány za základ veškerého fyzického stvoření...

Jaká jsem reálu?

21. června 2009 v 15:07 | Triany
To by asi každého zajímalo jaká jsem jak vypadám apod. můžete to zjistit tady:http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&user=Jolly.Sparrow3&auth=
můj profil na lide.cz + má fotka.

ahojky

21. června 2009 v 14:58 | Triany
ahojky všichni,
tenhle měséc vůbec nestíhám byli písemky a já se musela učit a něměla jsem čas a mrzí mě to a moc jinak hodlám to napravit =)

Prokleté zrcátko

7. června 2009 v 16:40 | Triany |  Povídky a Příběhy
Kdysi chtěla bohině smrti Darkness zabít svou nenáviděnou sestru Bohini Lásky Light.Vymyslel lest nechala udělat dvě zrcátka jedno zlaté a druhé stříbrné.Poslala svého sluhu aby šel na hrad její sestry a dal jí to zlaté zrcátko a řekla mu k tomu"Když dáš mé sestře to zlaté zrcátko hned jak se do něj podívá zemře a když to stříbrné uvidí v něm né svou tvář ale tvář zrůdy!"Sluha tedy šel když jeho kočárem přelétal moře vypadlo mu zlaté zrcátko z kapsy a spadlo a na dno moře.Vlna ho donesla na břeh jedno králoství kde se vdávala dcera krále.Jedna malá holčička našla to zrcátko na břehu a nesla ho ukázat mamince a ta řekla že ho dá jako svatební dar princezně.Když byla svadba tak ta malá holčička nesla princezně to zrcátko tak děkovala a když se do něj podívala padla do bezvědomí na zem,její ženich zavolal tehdejšího doktora a ten mu řekl že je mrtvá.Z žalu nechal popravit celou tu rodinu včetně te malé holčičky a po poprvě spáchal sebervaždu po tom to zrcátko našel jeden vesničan a hodil ho do rokle kde se rotříštilo...
PS:tuhle povídku jsem psala sama :)

Sny

7. června 2009 v 12:26 | Triany |  Magie
Sny - co víc říct?

Astrologie

6. června 2009 v 16:32 | Triany
Astrologie (česky někdy také hvězdopravectví) je soubor určitých systémů, tradic a víry, který klade do souvislosti vzájemné polohy nebeských těles s charakterem či osudem lidí nebo s dalšími pozemskými událostmi. Původ slova je možné přímo odvodit od řeckého αστρολογία (άστηρ = hvězda, λόγος = slovo).
Za účelem tohoto zkoumání vytvořili astrologové v různých dobách a různých civilizačních okruzích řadu samostatných symbolických systémů a tradičních nauk, které mají pochopení vztahů nebeských a pozemských dějů zprostředkovat. Spolu s alchymií a magií je Západní astrologie zařazována mezi Hermetické vědy založené na základním hermetickém axiómu o jednotě makrokosmu (tj. vesmíru) a mikrokosmu (tj. člověka). S těmito obory lidského poznání má astrologie společná východiska a společný pohled na svět. Vzájemně se doplňují a prolínají a používají částečně společný vyjadřovací aparát (symbolismus).


Bílá Magie

6. června 2009 v 16:22 | Triany |  Magie
Z pohledu magického bylinkářství, se věří a věřilo, že největší magické vlastnosti měly rostliny trhané za zatmění, úplňku, nebo jen na neobvyklých místech, třeba jako byl šibeniční vrch. Z takových to bylinek, nebo jejich částí (Květ, Kořen, Listy) se pak dělaly odvary (čaje) nebo masti. Většina sbíraných bylinek jsou ještě dnes hojně užívány, jen pod záštitou lékařské nebo jako psychotropní rostliny. Patří sem hlavně: Kopřiva. Říkalo se o ní, že je to společně s Černým bezem nejsilnější magická rostlina. Po jejich vhození do ohně odhánějí zlo. Durman, Jmelí měli zase navozovat stavy, při kterých se dalo nahlédnout do budoucnosti. Ovšem přes všechny nesporné i sporné fakty, byla bílá magie rostlin spíše o účincích než mystickém nadpřirozenu. Nejde však popřít, že v bílé i černé magii mají magické rostliny své pevné místo.[1]
Věštění bylo dalším nejrozšířenějším uměním bílé magie, ať to již bylo věštění z Tarotu, křišťálu nebo ruky. Zajímavostí je, jak vlastně vznikla představa čarodějnic letících na Sabat na koštěti. Přičemž celá událost je vysvětlena takto. Při věštění jsou užívány nejrůznější psychotropní látky, o vlastnostech třeba takového durmanu už věděli staří Indiáni při svých astrálních cestách. Nebylo tedy vzácností, že při věštění tyto látky užívali i některé čarodějnice. Aplikace těchto látek dříve byla ztížena, takže aby psychotropní látky lépe vnikaly do těla, byly vyráběny v podobě mastí. Tyto masti pak byly nanášeny na násady od košťat a posléze třeny o pohlavní ústrojí, kde je nejcitlivější sliznice a látky se dostávají nejlépe do těla.
V dnešní době je nejrozšířenějším kultem bílé magie tak zvaná Wicca. Na bílou magii pak dále navazuje Stříbrná magie.Nebudu tu

6. června 2009 v 12:36 | Triany
ahojky všichni,
V pondělího 8 do pátku 12 jsem na škole v přírodě takže tady nebude moc článků,omlouvám se SBěčkům že nejsem aktivní já mám tet problémy ze školou hlavně z matikou takže se tu mějte a všem přeju upee Bestíík počasíí =)) MSMRT!

Vaše Triany